Knihy pre multipotenciálnych

Ak chceme rozvíjať svoju multipotencialitu je dobré vedieť ako s ňou narábať. V tom nám pomôžu skúsenosti všestranných ľudí, ktorí si prešli rovnakými strachmi a výzvami ako my. Svoje skúsenosti napísali veľakrát do kníh. V tomto článku si nejaké z nich predstavíme. Verím, že vám na vašej ceste všestrannosti pomôžu.

Refuse to Choose

Táto kniha je medzi všestrannými ľuďmi považovaná za klasiku. Autorka Barbara Sher v nej opisuje všestranných ľudí a nazýva ich scanneri, ktorí sa snažia čo najviac spoznať život z rôznych uhlov pohľadu.

How to be Everything

How to be Everything od Emilie Wapnick vyšla aj po slovensky/česky a je od autorky, ktorá je v dnešnej dobe najznámejšou predstaviteľkou pojmu multipotencialita. V knihe sú dopodrobna rozobrané 4 štýly akými môžu mutlipotenciáli zarábať peniaze, taktiež systémy produktivity pre nich. Kniha je jednoduchý úvod do témy a pomôže sa zorientovať v problematike.

Môžete ju nájsť tu.

Renaissance Business

Kniha obsahuje viac techník a praktík, ktoré môžu všestranní ľudia aplikovať do svojho života, aby ho zlepšili. Mnohé z týchto techník sú unikátne pre knihu a autorka tiež opisuje prekonávanie problémov atď.

Môžete ju nájsť tu.

Neogeneralist

Kniha rozoberá spektrum špecialistu a polyhistora a všetko čo je medzi tým. Je písaná veľmi multidisciplinárnym spôsobom a všestranného človeka vníma ako trickstera.

Všestrannosť

Kniha všestrannosť je od uznávaného autora bestselleru Športový gén. Osobne sa mi páči na knihe, že opisuje všestrannosť nie len pre umelecké typy, ale aj pre športovcov a ostatné oblasti v živote. Autor v knihe argumentuje, že všestrannosť má častokrát za následok vysoké výsledky aj v konkrétnych oblastiach. Čo sa mi na knihe najviac páči je, že rozoberá psychologické dôvody prečo je všestrannosť výhodná. Nájdeme v nej veľa príbehov z reálneho života, ale aj psychologické odôvodnenie výhod všestrannosti v spojitosti s analogickým myslením, učením a abstraktným myslením.

Môžete ju nájsť tu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.